Genel Bilgi


Selanik – Igoumenitsa – Napoli – Pompei – Roma - Floransa – Pisa –Siena - Venedik – Milano – Verona –Ljblijana- Belgrad- Sofya

                                                                                   10 GÜN 8 GECE 

                                                                         ‘’ Pompei , Pisa& Siena Turları ‘’

 


  TUR PROGRAMI

1.-2.GÜN / İSTANBUL – SELANİK – İGOUMENİTSA– 11 Temmuz Perşembe , 12 Temmuz Cuma

Gezimizin ilk günü, 21:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket. Gecemiz gemi yolculuğu ile geçecektir.

3.GÜN / BARİ (BİRİNDİSİ) – POMPEİ – ROMA – 13 Temmuz Cumartesi

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari yada Brindisi’ye varışımızamüteakip otobüsümüz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yigeizimigerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda VezüvYanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Roma ( ByNight) Akşam Turu’nu (Ekstra 20€) gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

4.GÜN/ROMA – 14 Temmuz Pazar

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. PietaCollosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, CircoMassimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {FontanadiTrevi} ve İspanyol Merdivenleri {PiazzadiSpagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman. Geceleme otelinizde.

5.GÜN/ROMA – FLORANSA – 15 Temmuz Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, PonteVecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San GiovanniBattista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı ve Geceleme otelimizde. 


6.GÜN/FLORANSA (PİSA & SİENA)– 16 Temmuz Salı

Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz düzenlenecek olan Pissa –Sienaturuna katılacaklar. Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , YineEtrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campodiemiracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Konaklama otelimizde.


7.GÜN/FLORANSA – VENEDİK – 17 Temmuz Çarşamba

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Venedik’e varışımız ile. Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde Özel vapurettolar ile ( 15 € ) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan esktraGondol gezisine Ekstra(25€) katılabilirler. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz.. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 €) turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.

8.GÜN/ VENEDİK – (MİLANO& VERONA & GARDA) – 18 Temmuz Perşembe

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam gün süreli Ekstra ( 90 € ) Milano&Verona&Garda turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. GaleriaVittoriaEmanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Venedik’e hareket ve varış. Konaklama Otelimizde


9.GÜN/ VENEDİK – BELGRAD (LUBJANA – ZAGREB ) – 19 Temmuz Cuma

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol güzergâhımızda bulunan rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Slovenya’nın Başkenti 2016 EuropeanGreenCapital ödüllü Ljubljana’yı ve aynı zamanda Zagreb i de ziyaret edilebilecektir.( Ekstra 25 € )Yapacağımız panoramik şehir turumuzda Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Daha sonra Hırvatistan üzerinden Belgrad’a varış ve Konaklama otelimizde.
 

10.GÜN/ BELGRAD – SOFYA – İSTANBUL – 20 Temmuz Cumartesi – 21 Temmuz Pazar

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, AleksanderNevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi ve Banya Başı Camii, görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varış. Gezimiz son buluyor. Bir başka Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle.(Gümrük geçişlerine bağlı olarak , bir sonraki gün 02:00 saatlerinde tahmini varış süresi.)
 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

* LuksCarpeDiem Turizmotobusleri ile ulasim (İstanbul – Selanik – Igoumenitsa – Bari – Roma – Floransa – Venedik – Belgrad – Sofya – İstanbul arası )

*Roma – Floransa – Venedik – Selanik – Belgrad – Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları
* Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* Venedik (Çevresi) 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama
* Floransa (Çevresi) 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama.
* Roma 3* veya 4* Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama.
* Belgrad 4* Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama.
* Igoumenitsa – Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu. ( ATS-Pulman tipi koltuk)

  *Popmei Turu (Müze – ören yeri giriş ücretleri dahil değildir)

* Pisa – Siena Turu (Müze – ören yeri giriş ücretleri dahil değildir

* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

*Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Araç içi limitli su ikramı

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle ve Akşam Yemekleri
* Şoför ve rehber bahşişleri

* Ekstra Turlar
* MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

*Seyahat Koruma Paketi (25 EURO) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 40Eur`dur.)
*Şehir Konaklama Vergileri (Yolcu Tarafından Otele Ödenir)


 

BÜYÜK İTALYA TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı