Genel Bilgi

Konya Şeb-i Arus turlarında unutulmaz, ruhani bir deneyim sizi bekliyor. En iyi fiyatlarla

Şeb-i Arus turlarına katılın ve Vuslat törenlerini canlı izleme şansını yakalayın.


 


  TUR PROGRAMI

1. GÜN / TRABZON - KONYA
Sabah saatlerinde tarihi M.Ö 7000’lere kadar uzanan medeniyetler şehri ve Anadolu Selçuklu Devletinin başkentlerinden, Kutsal Tasvir anlamına gelen İkon kelimesinden günümüze isminin geldiği iddia edilen, Konya’ya varıyoruz. Aracımızla ilk olarak Mevlana’nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana’yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems Türbesi ziyaret ediyoruz. Türbe yanındaki Sadreddin Konevi Camisi ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi’ni panoramik olarak görüp turumuza devam ediyoruz. Serbest alınacak öğle yemeğinde Konya’nın meşhur Etli Ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırından yeme imkânını sağlıyoruz.
1.Alâeddin Keykubad’ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrası Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi)16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled’in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesi ve Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhını geziyoruz. Dileyen misafirlerimize Çarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Otelimize hareket ediyoruz. Misafirlerimize Otelde Serbest zaman veriyoruz. Otelde alacağımız Akşam Yemeğinin ardından saat 19.30 sularında otelden hareket ediyoruz. Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın 739. Vuslat yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Tören saat 20.00 da başlayıp 22.30 da sona eriyor. Tören sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN / 

Otelde alacağımız Sabah Kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. ( Saat 9 da otelden ayrılıyoruz) Özelikle astronomi ile matematik eğitimi verilen Selçuklu öğretim kurumlarından Karatay Medresesi ve Çini Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonunda Trabzon’a doğru hareket ediyoruz.

Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka CARPE DİEM TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

Carpe Diem Turizm Lüx araçları ile ulaşım
1 Gece Otel Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı,
2 Öğle Yemeği
Şeb-i Arus tören biletleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası
Seyahat Esnasında Sıcak-Soğuk İkramlara

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Akşam Yemekleri
Müze ve Ören Yerleri Girişleri
Yukarıda açıkça belirtilmemiş diğer kalemler

 

Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı