Genel Bilgi

MUHTEŞEM MISIR TURU

Sharm (4) Kahire (3) – İskenderiye

Uçak Bileti, 7 Gece Konaklama, 7 Kahvaltı, 1 Öğle Yemeği, 4 Akşam Yemeği, Transferler, İskenderiye Turu, Panoramik Sharm ve Kahire Şehir Turları, Türkçe Rehberlik Dahil
 


  TUR PROGRAMI

1. Gün - İSTANBUL

Saat 21:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma.

Not: Uçuş saatleriniz sebebiyle varışta hemen oda alabilmeniz için otel rezervasyonunuz bugünden başlamaktadır.

2. Gün - İSTANBUL-SHARM el SHEİKH

Saat 00:35 Pegasus Havayollarına ait PC 632 sefer sayılı tarifeli uçuşla Sharm’a hareket.

Saat 02:10 Varış. İşlemlerin ardından, otele transfer. Odalara yerleşme ve konaklama. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yarı Denizaltı veya Cam Tabanlı Tekne Turlarına ve/veya Buggy/ATV Çöl Safarisi ve/veya Akşam Yemekli ve Şovlu Bedevi Gecesine katılabilirler.

3. Gün - SHARM el SHEİKH

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından, Panoramik Sharm Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra Soho Meydanına transfer ve serbest zaman. Ardından otelimize transfer.

4. Gün - SHARM el SHEİKH

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne ve/veya Neverland Şov turlarına katılabilirsiniz.

5. Gün - SHARM el SHEİKH-KAHİRE

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından çok erken saatlerde Kahire’ye transfer. (Yaklaşık 510 km) Varışımızda, Panoramik Kahire Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde; Nasr Mahallesi ve Heliopolis Bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil, Cezire Adası gibi belli başlı yerleri göreceğiz. (Not: Kahire’de genelde yoğun trafik olduğundan kaldığınız otelin bölgesi, geziye katılacak diğer misafirlerin otellerinin bölgeleri ve yoğun trafik durumuna göre sizlerin konforu için tur içeriğinde ve/veya akışında değişiklik olabilir.) Konaklama otelimizde.

6. Gün - KAHİRE

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirsiniz. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz.

7. Gün - KAHİRE

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek 3 Dinin Merkezi Eski Kahire ve Medeniyet Müzesi Turuna ve/veya Nil’de Filika Gezisine katılabilirsiniz.

8. Gün - KAHİRE-İSKENDERİYE

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yarım Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte İskenderiye’ye hareket. Kahire-İskenderiye arasındaki mesafe yaklaşık 220 km’dir. İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodos’lu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur ve antik çağda Rhakotis ismiyle anılmıştır. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Aleviler tarafından çok önemli görülen Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçıdır. Mariout Gölü, dünyanın en büyük antik kütüphanesinin yerinde modern bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın yedi harikasından birisi olan ancak sular altında kalmış olan İskenderiye Feneri’nin yeri, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, Liman, Aziz Markus Katedrali ve Koleji, Fransız Lisesi, Korniş bölgesi, Özgürlük Meydanı, şehrin merkezi Saad Zaghloul Meydanı ve Salah Salem Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerlerdendir. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız. Yemeğin ardından, alışverişleriniz ve şehri serbestçe keşfedebilmeniz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.

9. Gün - İSKENDERİYE-İSTANBUL

Gerekli işlemlerin ardından,

Saat 02:05 Pegasus Havayollarına ait PC 629 sefer sayılı tarifeli uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.

Saat 05:25 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

* Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Sharm el Sheikh, İskenderiye/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti

* Havalimanı Vergileri

* Seçtiğiniz kategori otellerde Sharm’da 4 gece yarım pansiyon, Kahire’de 3 gece oda-kahvaltı olmak üzere 7 gece konaklama

* İskenderiye’de yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği

* Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri

* Özel otobüs ile Sharm el Sheikh-Kahire-İskenderiye transferleri

* Panoramik Sharm, Panoramik Kahire ve İskenderiye Turları

* İskenderiye Turunda Kale Giriş Ücreti

* Şehirlerarası yolculuklarda kişi başı 2 adet küçük su (otobüste bulunacak)

* Mısır Tecrübesi olan Türkçe Rehber Hizmeti

* Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (mevzuat gereği ödemeyi yaptığınız firma tarafından yapılmaktadır)


 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yurtdışı Çıkış Fonu

* Vize (Dilerseniz Mısır'a varışta 25 USD karşılığında kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak, zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dilerseniz, 25 USD Vize+15 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi adresinize kargo ile gönderebiliriz. Ek hizmetler bölümünden bu hizmetimizi satın alıp kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Veya, İstanbul havalimanı gidişte 25 USD+10 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi uçağa binmeden önce yetkilimizden satın alabilirsiniz. (her zaman mevcut olamayabilir) Bebekler, anne-baba pasaportuna kayıtlı olsalar dahi vizeye tabidirler. Yeşil Pasaport ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

* Ekstra Turlar

* Mecburi Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı yetişkin için 60 USD, Çocuk için 40 USD, Bebek için 10 USD Mısır'a varışta rehberimizce toplanır)

* Şahsi Harcamalar

* İptal Güvence Paketi (Tur Bedelinin 'u kadar ilave prim ödenir) (Hareket saatine 48 saat kalaya kadar koşulsuz iptal hakkı tanır)

* Seyahat Sigortası (bagaj kaybı, tur öncesi ve tur sırasında sağlık sorunları, vefat gibi problemlere karşı sigortalanmanızı öneririz)

* Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Uçuş saatlerinizi hareketten 48 saat öncesinde firmamızdan teyit etmeniz gerekmektedir.

2-Rehberimiz ve firmamız, içerik aynı kalmak üzere tur program akışında değişiklik yapabilir.


 

MISIR TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı