Genel Bilgi


BAŞTAN BAŞA İSPANYA TURU

Madrid (2) – Cordoba – Sevilla (1) – Malaga – Granada (1) –

Ronda – Valencia (1) – Castellon – Barcelona (2)
 

                  Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… 

 

Madrid Gidiş – Barcelona Dönüş

 Yol Üzeri Ekstra Turlar Dahildir!


 03 Temmuz 2020  

7 Gece 8 GünAvantajlı Ekstra Geziler ve Dahil Olan Turlar : 335 Euro yerine  295 EURO !!!

Madrid Gece Turu (25 € ) + Toledo & Toledo Katedrali ve Müzesi Turu (55 €) + Flamenco Turu (55 €) +

Al Hambra Turu (65 €) Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turu (40 €) +

Girona & Figueras & Dali Müzesi (65 €) + Barcelona Lokal Mahalleler Gece Turu (30 €)

(Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)

ÇOCUK FİYATI 335 EURO ÜZERİNDEN % 50 İNDİRİM YAPILMAKTADIR.


 


  TUR PROGRAMI


1. Gün/  İSTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.20’de hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1099 sefer sayılı uçuş ile saat 10.20 ’de Madrid' e hareket. Yerel saat ile 14.00 ’de Madrid' e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 2. Gün /  MADRİD – (Toledo Turu & Toledo Katedrali ve Müzesi) – (Flamenco)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (Toledo Katedrali ve Müzesi Dahil 55 Euro) katılma imkânı. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tajo şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan, aynı zamanda dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali ve Müzesi, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Toledo Turu sonrasında dileyen misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek olan Flamenco turu (55 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün / MADRİD – CORDOBA – SEVİLLA

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Cordoba ‘ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ‘ya varışımıza istinaden Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Şehir turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasında Kurtuba Camii, Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma Köprüsü yer almaktadır. Tur sonrasında Sevilla ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Sevilla şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında dünyanın 3. büyük katedrali olan Sevilla Katedrali, İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası Sevilla ‘daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4. Gün / SEVİLLA – RONDA – MALAGA – GRANADA – (Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi ve Flamenco)

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Malaga ‘ya doğru hareket ediyoruz. Malaga yolculuğumuz esnasında yol üzerinde ilk durağımız “Beyaz Köy” ismi ile alınan Ronda Kasabası olacaktır. Panoramik Ronda şehir turumuzda, canlı ve hareketli yaşamı ile büyüleyen dar ara sokakları ve 1700 ‘lü yıllarda yapımı tamamlanarak eski ve yeni şehri birleştiren Puento Nuevo Köprüsü, Belediye Binası, eskiden cami olan Ronda Kilisesi başlıca gezilecek yerler arasındadır. İspanya ‘nın kültürel değerlerinden olan ve boğa güreşlerinin ilk resmileştiği yer olan Plaza de Toros (arena) Ronda turumuzda son durağımız olacaktır. Tur sonrasında Malaga ‘ya varıyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında modern mimari ile düzenlenen Malaga Limanı, sarı kubbeleri ve bolca detay işlemeleri ile ünlü Malaga Katedrali, Alcazar Kalesi, Cervantes Tiyatrosu, Plaze de la Merced ve Picasso Heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Granada ‘ya doğru hareket ediyoruz. Granada ‘ya varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Şehir turumuzda, tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Kraliçe Isabelle ve Kristof Colomb Heykeli, Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turuna (40 Euro) katılabilirler. Otantik Arap Mahallesinde ara sokaklarda gerçekleştirilecek gezi sonrası Mirador Tepesi ‘nde panoramik fotoğraf molası veriyor, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski çingene mahallesi Sacramonte ‘de doğal mağara evinde çingene lokal şovunu izliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

 5. Gün / GRANADA – (Al Hambra) – VALENCIA

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan (Ön rezervasyon ve müsaitliğe göre gerçekleştirilir, harem girişi hariçtir) Al Hambra turuna (65 Euro) katılabilirler. Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra görülecektir. Tur sonrası Valencia ’ya hareket ediyoruz. Valencia ‘ya varışımız ile birlikte otelimize transfer.

6. Gün /  VALENCIA – CASTELLON – BARCELONA

Kahvaltının ardından Valencia şehir turu. İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Valencia aynı zamanda Katalan’ın Comunidad Valenciana Özerk Bölgesi’nin de başkentidir. Valencia adeta dünü ve bugünü buluşturan bir şehirdir. Böylelikle tarihi binalar hem de modern mimari eserler bir arda bulunmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Dometes festivaline ev sahipliği yapar. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrasında sırasıyla Castellon bölgesinde yer alan Peniscola kasabası ve Barcelona ‘ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Castellon (Peniscola); Ana karaya dar bir sahil şeridi ile bağlanması sebebiyle "Deniz içindeki kasaba" olarak anılır. Dar sokakları ve dükkanları ile ünlü Peniscola ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik tur esnasında başlıca görülecek yerler arasında deniz seviyesi üzerinde 64 metre yüksekliğe sahip 1294-1307 yıllarında tapınak şövalyeleri tarafından inşa edilen Peniscola Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrasında Barcelona ‘ya hareket. Barcelona ‘ya varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 7. Gün / BARCELONA – (Girona & Figueras & Dali)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Girona & Figueras & Dali Müzesi turuna (65 Euro) katılma imkanı. Bu turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Barcelona Lokal Mahalleler Gece Turumuzu (30 Euro) gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ışıklar altında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası geceleme otelimizde.

8. Gün / BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Rehberimizin belirleyeceği saatte özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1092 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.25 ’de İstanbul’a hareket. TSİ 19.05 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER


 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL –Madrid / Barcelona – Sabiha Gökçen uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Barcelona, Castellon, Valencia, Granada, Ronda, Malaga, Sevilla, Cordoba, Madrid panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri  
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

 

BÜYÜK İSPANYA TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı