Genel Bilgi

 


  TUR PROGRAMI

1.GÜN

ANKARA

Siz değerli misafirlerimiz ile Trabzon’dan Ankara’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yoldaki molalarımızdan sonra Ankara’ya varıyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN

 FOÇA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ankara’dan adını denizlerinde yaşayan foklardan alan Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yoldaki molalarımızdan sonra Foça’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası sonrasında, Antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gezimize başlıyoruz. Eski Rum evleri ve Foça sokakları turumuzu Frigya Tepesi, Denizkent Tepesi, Foça girişi, İngiliz Burnu ve yel değirmenleri gezileriyle sonlandırarak İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle İzmir Konak Meydanından vapura binerek Karşıyaka’ya geçiyoruz. Burada kısa bir yürüyüş yapıyoruz ve bizleri bir köşk karşılıyor. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Annesi Zübeyde Hanımın Mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında kısa bir yürüyüşün sonrasında bir Karşıyaka’dan ayrılarak Konak Meydanına geçiyoruz. Burada Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör gezisini yapıyoruz, ardından serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN

ALAÇATI-ÇEŞME

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Çeşme’ye doğru yola çıkıyoruz. Gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Ilıca’ya geçiyoruz. Burada özel bir plajda ( giriş, şezlong, şemsiye ekstra ) serbest zaman arzu eden misafirlerimiz için yüzme molamızın ardından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ALAÇATI)

5. GÜN

ŞİRİNCE – SELÇUK - EFES ANTİK KENTİ - MERYEM ANA EVİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şirince Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Ege bölgemizde bulunan tarih, kültürel ve doğal dokusunu kaybetmemiş ender Rum köylerinden biri olan, Selçuk’a 8 km uzaklıktaki antik çağlarda Efes Antik Kenti’nin su ihtiyacını karşılamış olan Egenin florasını süsleyen zeytinliklerin arasından muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız kısa bir köy yürüyüşü içerisinde Tahta Köprü, St. Jean Kilisesi ziyaretlerimizin ardında eski Rum evlerinin sıralandığı dar sokaklardaki yürüyüşümüzü tamamlayıp Şirince’ye özgü ve Türkiye'deki başka hiçbir yerde eşine rastlayamayacağımız meyve şaraplarını tatmak üzere şarap evi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Şirince gezimizin ardından 100 yıldır kazılan ve henüz %10’luk bölümü çıkarılabilen Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Antik Ege Dünyası’nın en sağlam şekilde ayakta kalan kentlerinden birisi olan Efes Antik Kenti’nde; yapacağımız gezimizde Efes’teki tarihsel doku bizleri tarihin derinliklerine çekiyor. Efes gezimiz sonrasında Hıristiyanlığın en kutsal mekânlarından birisi olarak kabul edilen ve Meryem Ana’nın yaşamının son günlerini geçirdiği Meryem Ana Evi diğer ziyaret noktamız oluyor. Burada olan Havuz, Kilise ve Ayazma ziyaretlerimizin ardından otele geçiyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ŞİRİNCE)

6. GÜN

KUŞADASI TEKNE TURU

Sabah kahvaltı ardından otelimizden ayrılarak Kuşadası marinaya doğru hareket ediyoruz. Teknemize yerleşmemizin ardından Kuşadası tekne turuna başlıyoruz. Kuşadası'ndaki tekne turumuzda birbirinden güzel 3 koyda yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeği teknede olacaktır. Tekne gezimizi tamamladıktan sonra teknemiz limana yanaşıyor ve sonrasında bizi bekleyen otobüslerimizle otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KUŞADASI) Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile  Kuşadası gece hayatını görmek için Kuşadası'na gidiyoruz. (EKSTRA)

7. GÜN

KUŞADASI –DİLEK YARIMADASI MİLLİ PARKI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dünyada bir örneği daha olmayan, bir yanda Akdeniz'den Kafkasya'ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü bir botanik bahçesi olan Dilek Yarımadası’na doğru yola çıkıyoruz. Mezozoik kalkerler, mermerler ve Paleozoik şistler ile Neojen kütleleriyle oluşmuş olan Dilek Yarımadası'ndaki özel bir plajda (giriş, şezlong, şemsiye ekstra) serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KUŞADASI)

8. GÜN

TRABZON

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Trabzon’a dönmek üzere yola çıkıyoruz ve yoldaki molalarımızın ardından Trabzon’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Carpediem Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

BAŞTAN BAŞA GÜZEL İZMİR için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı