Genel Bilgi


KANUNİ’NİN İZİNDE ORTA AVRUPA TURU


BULGARİSTAN – SIRBİSTAN – MACARİSTAN
SLOVAKYA – ÇEKYA - AVUSTURYA

Belgrad – Mohaç – Pecs – Zigetvar -  Budapeşte – Estergon – Szentendre – Bratislava – Prag –   Karlovy Vary - Cesky Krumlov – Viyana – Sofya                         

HAZİRAN - TEMMUZ 2024 - 7 GECE 9 GÜN

EKSTRA TURLAR DAHİL!

 


  TUR PROGRAMI

1.GÜN / İSTANBUL – BELGRAD

 

Gezimizin ilk günü, 21:00 İstanbul buluşma nokralarından hareketle tur başlangıcı. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molasının ardından Kapıkule sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan ülkesine giriş yapıyoruz. Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhı ile Belgrad'a yolculuk.

 

 

2.GÜN / BELGRAD

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Geceleme Belgrad otelimizde.

3.GÜN / BELGRAD – ZİGETVAR – PECZ – MOHAÇ -  BUDAPEŞTE

Otelde alınan kahvaltının ardından Zigetvar – Pecz - Mohaç şehirlerini keşfe yolculuk. Bu özel rotada; Kanuni Sultan Süleymanın muhteşem zaferini kazandığı Mohaç savaşı meydanın da yürümek akabinde son nefesini verdiği Zigetvar kalesine geçmek turun ana güzargahını oluşturmakta. Gideceğimiz bölge özünü koruduğundan eski bizlere tarihin esintilerini hissettirecektir. Tur dahilinde Macaristanın en güzel şehirlerinden biri olan Pecs ide ziyaret edip aslı gibi korunan ünlü Yakovalı Hasan Paşa Cami ve Gazi Kasım Paşa Camilerinide görme şansı bulacağız. Osmanlıdan kalan yüzyıllardır ayakta durmuş bu nadide eserleri ziyaret etmek siz değerli misafirlerimiz için turun en özel anlarından biri olacaktır. Pecs şehri aynı zamanda Avrupa kültür başkentliği yapmış renkli bir şehirdir. Sokaklarında dolaşma fırsatını bulacağımız bu güzek kentte Kanuni Sultan Süleymanın ayak izlerini takip etmek ve yad etme şansını bulacağız. Turumuzun ardından Budapeşte’ye yolculuk. Varışımız ile birlikte otelimize transfer. Geç saatte varılacak Budapeşte’de otele giriş işlemlerinin ardından geceleme Budapeşte otelimizde.

4.GÜN / BUDAPEŞTE (ESTERGON  & SZENTENDRE)

Otelde alınan kahvaltının ardından yapılacak olan Budapeşte şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Estergon & Szentendre turu için yolculuk. Bu turda, önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını keşfediyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu bu şirin kasabada verilen serbest zamanın ardından otele dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Çigan Gecesi kapsamında, yemekli, içkili, müzikli – eğlenceli programa katılabilirler. Geceleme Budapeşte otelimizde.

Ekstra Çigan Gecesi: 45 EUR

5.GÜN / BUDAPEŞTE – (BRATİSLAVA) - PRAG

Otelde alınan kahvaltının ardından Prag yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde Bratislava turunu gerçekleştiriyoruz. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turu. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12 Havarinin tasvir edildiği tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası geceleme Prag otelimizde. Akşam Rehberimizin organize edeceği ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.

Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu : 45 EUR

6.GÜN / PRAG ( KARLOVY – VARY )

Otelde alınan kahvaltının ardından Karlovy Vary Kültür turuna katılabilirler. Bu turumuzda Çekya’nın kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Karlovy Vary varışı ile kent turu. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği programına katılım imkanı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve Çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı bulacaksınız. Programın ardından otelimize transfer ve geceleme Prag otelimizde.

Ekstra Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği: 55 EUR

7.GÜN / PRAG – (CHESKY KRUMLOV) - VİYANA

Otelde alınan kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Orta Çağ kasabası Cesky Krumlov turunu gerçekleştiriyoruz. Cesky Krumlov, Çekya’nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en baskın dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşu yaşamış ve gerek mimari, gerekse doğal güzelliği ile ziyaretçilerinde büyük hayranlık uyandırmaktadır. Kentte kısa bir mola ardından Viyana yolculuğu devamı. Varışımızın ardında Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi  panoramik olarak görlecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Belirlenen saatte buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam Rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Geceleme Viyana otelimizde.

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 EUR

8.GÜN / VİYANA - BELGRAD

Otelde alınan kahvaltının ardından Seegrotte yer altı gölü ve Schönbrunn sarayı bahçeleri turunu gerçekleştiriyoruz. Birinci durağımız, bir Maden Ocağı iken gerçekleşen patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölüne dönüşen ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezinti yapılacaktır. Devam eden yolculukla Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde keyifli serbest zamanlar. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada verilecek olan serbest zamanın ardından buluşma Belgrad’a yolculuk. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Sırp Gecesi turuna katılabilirler.

Ekstra Sırp Gecesi : 35 EUR                                                            

9.GÜN / BELGRAD – SOFYA – İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofyaya hareket. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde İstanbul başlangıç noktalarına varış ile turumuzun sonu.

 


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

* Turistik otobüsler ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* 3* ve 4* otellerde 2 Gece Belgrad, 2 Gece Budapeşte, 2 Gece Prag ve 1 Gece Viyana otellerinde oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

*Mohaç – Peçs – Zigetvar Turu

* Karlovy Vary Turu

* Bratislava Turu

* Estergon & Visegrad & Szentendre

* Chesky Krumlov Turu   

* Seegrotte yer altı gölü ve Schönbrunn sarayı bahçeleri

* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içi limitli su ikramı

 


 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 

* Öğle ve akşam yemekleri. 

* Şöför ve rehber bahşişleri

* SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

* Yurtdışı çıkış harcı 

* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

* Programda açıkça belirtilmeyen tüm turlar ve geziler


 

KANUNİ'NİN İZİNDE ORTA AVRUPA TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı