Genel Bilgi

1.GÜN/ TRABZON – ISPARTA EĞİRDİR

Siz değerli misafirlerimiz ile birlikte akşam 17:00’da buluşma noktamızdan Isparta’ya hareket ediyoruz.

2.GÜN/ EĞİRDİR GÖLÜ–KOVADA MİLLİ P. – YAZILI KANYON–SAGALASSOS ANTİK KENTİ

Sabah saatlerinde Türkiye’nin 4. Büyük Gölü olan Eğirdir Gölüne varıyoruz. Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölünün eşsiz manzarası eşliğinde yöresel lezzetlerden oluşan Kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından  Eğirdir içerisinde bulunan, Kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi, Eğirdir Kalesini, Yeşil Ada ve Can Adasını gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın arından önce  Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliği ile güzel Kovada Gölü Milli Parkını, ardından Yazılı Kanyonda hem ferahlayacak hem de  Kanyonun yan duvarlarında Bizans dönemine ait ibadet yapılan bölümler, sunak yerleri ve yazıları keşfedeceğiz. Bu yazıtlar nedeniyle kanyona “Yazılı Kanyon” denilmiştir. Kanyonun derinliği 100 ile 400 m.dir. Çandır Köyü hudutları içerisinde kalan park, 1989 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir. Tabiat parkı, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı ile seyrine doyum olmayan eşsiz doğal güzellikleriyle turistlerin sürekli ziyaret ettiği bir yerdir. Tarihi “Kral Yolu”nun da geçtiği kanyon, tapınak ve kaya yazıtları ile tarihi önem arz etmektedir.

Daha sonra Ağlasun dağının güney eteklerinde, 1400 - 1700 m yükseklikteki meyilli bir arazi üzerine kurulan, Antik Yunan`da Pisidya`nın başkenti olan Sagalassos Antik Kenti`ne geçiyoruz. Çeşmelerinin görkemi, dünyanın en yüksek rakımlı, 9000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen Sagalassos Antik Kenti sizleri de büyüleyecektir. Gezimiz sonrasında ise Akşam Yemeği ve Konaklama için Isparta’nın en güzel Otellerinden olan HİLTON GARDEN INN ISPARTA Otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN/  ISPARTA – KUYUCAK KÖYÜ - SALDA GÖLÜ - TRABZON

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Isparta`nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Turumuzda ki önceliğimiz Lavanta bahçeleridir. Dilediğimiz kadar kalıp fotoğraf çekineceğimiz mükemmel renk ve manzara.. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilmektedir. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettikleri lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan Geleneksel Kuyucak Evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından Türkiye`nin Maldivleri diye bilinen, ülkemizin en derin, dünyanın en berrak göllerinden Mars yüzeyine benzerliği nedeniyle `Mars Yüzeyli Göl` diye söz edilen derinlik bakımından Türkiye`nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, Salda Gölü`ne varıyoruz. Beyaz kumuna ve berrak suyuna hayran kalacağınız Salda Gölünde arzu eden misafirlerimiz bisiklet kiralayıp gölün etrafında gezebileceği gibi, arzu edenler gölün serin sularında serinleyebilir.

Gezilerimiz ardından, Trabzon'a hareket ediyoruz.

Sabah erken saatlerde Trabzona varıp siz değerli misafirlerimizle bir başka Carpe Diem Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


 


  TUR PROGRAMI

Trabzon hareketli, kesin kalkışlı bu özel Turu sakın kaçırmayın. 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Carpe Diem Turizm Lüx Araçları İle %50 Kapasite kuralına uyacak şekilde Ulaşım
 • Eğirdir Gölünde ilk Sabah Kahvaltı
 • 1 Gece Hilton Otel Konaklaması
 • Mekanda  Alınacak 1 Akşam Yemeği
 • Otelimizde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Carpe Diem Turizm Asistanlık Hizmeti

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


 •  Kişisel Harcamalar
 •  Yemekte Alınacak İçecekler
 •  Tüm Öğle Yemekleri
 •  Müze ve Ören Yeri Girişleri


 

Lavanta Festivali & Salda Gölü Turu için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı