Genel Bilgi

BAŞTAN BAŞA GÜNEY EGE'NİN TADINA VARIN

4* Otelde 4 Gece Konaklama

5 Kahvaltı,5 Akşam Yemeği


 


  TUR PROGRAMI

1.GÜN

TRABZON-FETHİYE

Misafirlerimizle buluşma noktasında buluşup Fethiye ’ye doğru yola çıkıyoruz

2.GÜN

FETHİYE

Misafirlerimizle sabah araçta alacağımız paket kahvaltı sonrasında Fethiye’ ye varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra dinlenme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Otelimizde.

3.GÜN

FETHİYE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Saklıkent Kanyonuna doğru yola çıkıyoruz. Saklıkent, Fethiye’den ortalama 45 dakika uzaklıktadır. 26 yıl önce bir çoban sayesinde keşfedilmiştir. Mayıs ayında dağlardaki eriyen karın buz gibi suyu kayaların arasında saklanan cennete doğru akar.

Saklıkent Kanyonu, kelimenin tam anlamı ile doğa harikası bir turizm merkezidir. Kanyonun binlerce yıl evvel jeolojik çatlama ile oluştuğu tahmin edilmektedir. Kanyonun uzunluğu yaklaşık 18 km, yüksekliği ortalama 200 ile 600 metre arasında değişmektedir. Bazı noktalarda kaya aralığı 2 metreye kadar daraldığından buralardan gökyüzünü görmek neredeyse imkansızdır.

Saklıkent Kanyonu’nda sizi ilk önce, müthiş bir şarıltı ile akan Eşen Çayı karşılar. Demir iskeleye döşenen tahta merdiven üzerinde yürüyerek kayaların altından fışkıran tertemiz kaynağa ulaşırsınız. Kanyonda coşkun suların üzerine kurulmuş ve yörenin kilimi ile yatıkların serildiği divanlarda oturabilir, ayaklarınızı buz gibi suda serinletirken, gözleme ve alabalık yiyebilirsiniz. İsterseniz kanyonda ilerleyerek gizli cennetlerle buluşabilirsiniz. Huzurun ve heyecanın aynı anda yaşadığı bu nadide mekanın sularında rafting yapabilirsiniz.

Saklıkent gezimizin ardından Ölüdenize ve ordan bizi hazır bekleyen teknemiz ile Kelebekler vadisine hareket ediyoruz. Yarım saatlik tekne yolculuğunun ardından Kelebkler vadisine ulaşıyoruz. Vadi, dik kayalıklar ve denizle ana dünyadan izole olmuş bir konumdadır. Çevre kirliliğinin olumsuz etkilerinden korunan bölge bu özelliğiyle adeta doğal bir park görünümündedir. Bu özellik vadinin kelebek yaşam alanı olarak halen korunmasını sağlamaktadır. Kaplan kelebekleri dünyanın farklı bölgelerinde de görülmelerine karşılık koloniler halinde dolaştıkları tek yer Kelebekler Vadisidir.

Akdeniz ve bölgenin nemli ve bunaltıcı hava sıcaklığı vadi içinde hissedilmez. Gündüz saatlerinde esen meltemler ve gece boyunca sarp dağlardan gelen akım hava üzerinden olumlu bir katkı sağlar. Sonbaharın yaz ayı gibi hissedildiği bölgede bahar aylarının tadı bir başka olur. “Dünya Mirasını Koruma Vakfı” tarafından korunması gereken 100 dağ arasında yer alan Baba Dağı, aynı zamanda Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından sit alanı olarak ilan edilmişti

Kelebkler vadisi Turumuzun ardından tekrar tekne ile Ölüdenzeordan da otelimize varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Otelimizde.

4.GÜN

FETHİYE- DALYAN- MARMARİS

Sabah Otelde aldığımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp Dalyan’a doğru ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından güzel Dalyan’ a varıyoruz. Biraz Dalyanı gezdikten sonra Doğal hayatla içi içe geçen dalyan tekne turu başlıyor. Bizi bekleyen Teknemiz limandan ayrıldıkdan sonra delta şeklindeki kanaldan yol alarak Kaunos Kaya Mezarları’nın hemen altında durup siz fotoğraf çekerken bir yandan rehberimiz Kaunos Kral Mezarlarının 3000 yıllık tarihini anlatıyor , ardından teknemizle iztuzu plajına doğru yol alırken balık kapısından geçiyor ve plaja yakın bir yerde dünyaca ünlü CarettaCaretta kaplumbağalarını izliyoruz.İztuzu plajına ulaştıkdan sonra burada 2 saat yüzme molası veriyoruz. Ardından teknemiz ile yeni rotamız Köyceğiz Gölü. Burada yine yüzme veya Göl kenarında gezdikten sonra, Kaunos antik kentini geziyoruz , bu tarihi mekanın keşfini yaptıktan sonra sizlerle güzel bir gün geçirmenin mutluluğuyla Marmariste Otelimize bırakıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Marmaris Otelimizde

5.GÜN

MARMARIS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Marmaris Tekne turu gerçekleştirilicektir. Uğrayacağımız yerler arasında, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, Akvaryum Koyu, Kumlubük Koyu, Amos Koyu ve Turunç bulunuyor. Birbirinden güzel koyların, güneş ve denizin tadına doyacağınız harika bir tur sizleri bekliyor. Marmaris Tekne Turu Öğle yemeği dahil 50 TL)

Konaklama ve akşam yemeği Marmaris Otelimizde.

6.GÜN

MARMARİS- PAMUKKALE- SALDA GÖLÜ- TRABZON

Sabah Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıp otelimizden Pamukkaleye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuğun ardından Pamukkalye varıyoruz. Pamukkale, dünyada hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş nadide yerlerden birisi. Denizli‘de yer alan Pamukkale Travertenleri, sahip olduğu karbonatlı su nedeniyle bembeyaz bir örtüye bürünmüş gibi görünüyor. Çaldağı’ndan gelen ve kalsiyum oksit içeren suların oluşturduğu beyaz travertenler, Pamukkale’ye benzersiz bir görünümünü kazandırıyor.Pamukkalenin muhteşem doğasını arkamızda bırakıp bir başka destinasyona doğru Türkiye’nin Maldivleri SALDA GÖLÜ’ne doğru yola çıkıyoruz.

İki saatlik yolculuktan sonar, bembeyaz kumları ve insanı büyüleyen güzelliği ile Salda Gölüne ulaşıyor ve Salda Gölünü geziyoruz. Salda Gölünün ardından Trabzon’a dönmek üzere yola çıkıyoruz. Sabah saat 10.300 gibi Trabzon’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir dahaki CarpeDiem Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz

 

 


 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

  


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

MAVİ RÜYA TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı