Genel Bilgi

NİSAN ARA TATİLİNDE Venedik Floransa Turu Thy ile

           5 Gün / 4 Gece

                  1 - 5 Nisan 2020

 


  TUR PROGRAMI

1 Nisan 2020 - Çarşamba
Tur Güzergahı:

Uçak Biniş Noktası ve Saati

 • 09:30İstanbul Havalimanı

İSTANBUL –BOLOGNA-FLORANSA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06.30’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1321 sefer sayılı uçuş ile saat 09:30’da ile Bologna’ya hareket. Saat 10:15’te Bologna havalimanına varış. Özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket. . Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanı’nda sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesans’ın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25€) katılma imkânı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransalı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikâyeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında; Medici Aile’ sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi,  İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2 Nisan 2020 - Perşembe

FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Büyük Toskana turu (95€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - San Gimignano - Volterra görülecek yerler arasında. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. Volterra Her köşesi tarih kokan ortaçağ sur kenti olan Volterra, Hollywood film ve dizilerine  (Game of Thrones, Twilight Zone vb.) de konu olmuştur. Geçmişi Etrüsk ve Roma’ya uzanan bu eşsiz Toskana kasabası ziyaretçilerine bir çok imkan sunar. Volterra gezimiz sırasında muhteşem Toskana Vadisi manzarası eşliğinde Ortaçağ’dan kalma dar sokaklarında ve meydanlarında yürüyeceğiz. Görülecek yerler arasında Roma Tiyatrosu, forum alanı kalıntıları, kasabanın ana meydanı olan Priori meydanı , 12.yüzyılda inşa edilen Volterra katedrali bulunmaktadır. Serbest zamanda kasabanın minik dükkanlarından peynir ve ünlü şaraplarından tadabilir, meydanda bulunan tarihi kafelerde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde

3 Nisan 2020 - Cuma

FLORANSA -VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’ varışımıza istinaden Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.

4 Nisan 2020 - Cumartesi

VENEDİK

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Como Gölü turu (85€) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup, ayrıca alışveriş için de zaman bulacağız. Tur bitimi ile Como`ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehirdir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası bizi adeta büyüleyecek. Geceleme otelimizde.

5 Nisan 2020 - Pazar

VENEDİK – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları TK1872 no’lu tarifeli seferi ile saat 14:15’te İstanbul'a hareket saat 17:40’ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bologna - Venedik - İstanbul uçak biletleri
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Venedik turu için Vaporetto(tekne) ulaşım ücreti
 • Venedik, Floransa panoramik şehir turu
 • 3* ve/veya 4* otelde 2 Gece Floransa Montecatini -  2 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Noventa di Piave, Padova,Cittadella, Vicenza veya Treviso) olarak 4 gece 5 gün oda kahvaltı konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Havaalanı vergileri

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL)
 • Vize servisi ve ücreti
 • Seyahat Sigortası  
 • Program belirtilen ekstra turlar

 

NİSAN TATİLİNDE VENEDİK - FLORANSA TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı