Genel Bilgi

Belgesellerde tanık olduğunuz serengeti milli parkını canlı görmek istemez misiniz ? O halde takın safari şapkanızı Tanzanya'ya gidiyoruz.

8 Gece - 9 Gün
4* HOTEL

 


  TUR PROGRAMI

1.GÜN  İSTANBUL – KLİMANJARO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde  buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile  Klimanjaro’ya hareket. Gece uçak yolculuğu. ( Uçak Zanzibar'da teknik stop yapacaktır )

2.GÜN KLİMANJARO (Arusha) – MANYARA GÖLÜ MİLLİ PARKI – NGORONGORO

Klimanjaro ‘ya varış . Sabah kahvaltısının ardından Tanzanya’nın en küçük milli parkı olan Manyara’ya doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem manzaralar sunan Rift Vadisi ve Manyara Gölü arasında yer alan parkta çok sayıda aslan , fil , zürafa , bufalo , suaygırı gibi hayvan türlerinin yanı sıra binlerce kuş çeşidi bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında piknik şeklinde alacağız. Safarimizin ardından, Ngorongo’da bulunan lodge’mize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

3.GÜN  NGORONGORO KRATER SAFARİSİ

Sabah erkenden lodge’mizde alacağımız kahvaltının ardından Ngorongoro Krater Gölü çevresinde gerçekleştireceğimiz safarimize başlıyoruz. “İnsan ve Biyosfer Rezervi” ilan edilen bölge , aynı zamanda insan yerleşimine izin veren ve yaban hayatı içinde koruma statüsü sağlayan Ngorongoro Koruma Parkı , dünyada insanların ve vahşi hayvanların bir arada yaşadığı tek yerdir.Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Bu doğa harikası kraterde yapacağımız safarimizin ardından lodge’mize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

4.GÜN NGORONGORO - OLDUVAİ GORGE – MASAİ BOMA –SERENGETİ NATİONAL PARK

Lodge’mizde alacağımız kahvaltının ardından ,odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, Dünyanın en eski ve en büyük büyük krateri olan ve isimi “ Büyük Delik “ anlamına gelen Ngorongoro Krater Gölü ve Koruma Alanı’na doğru yola çıkıyoruz. Burada yapacağımız safarinin ardından insanoğlunun beşiği olarak adlandırılan Olduvai Gorge paleoantropoloji bölgesini ziyaret edeceğiz. Erken insan evrimini anlamamız için gerekli olan tüm kalıntılara ev sahipliği yapan gölgeyi geziyor ve yol üzerinde Masailer’in yaşamlarını görebileceğimiz Masai Boma köyünü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin ardından Serengeti Ulusal Parkı’nda bulunan çadır kampımıza yerleşiyoruz. macera dolu safarimize başlıyoruz.UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Serengeti Milli Parkı , Afrika’nın en önemli ekosistemlerinden biridir . Safarimiz sırasında burada bulunan bir çok canlıyı görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.

5.GÜN  SERENGETİ NATİONAL PARK

Sabah erken saatte lodge’mizde alacağımız kahvaltı sonrası ,tüm gün sürecek safarimiz için hareket ediyoruz. Bir milyondan fazla Afrika Antilopu, binlerce zebra ve ceylandan oluşan dünyanın en büyük otçul hayvan topluluğu göçü bu mevsimde Serengetinin uçsuz bucaksız ovalarında gerçekleşmekte. Daha yeşil otlaklar bulabilmek ve türlerini devam ettirebilmek için inanılmaz yollar kateden bu sürülerin peşinde yine beslenmek isteyen yırtıcı hayvanları da görebilmek mümkün. Serengeti çok sayıda hayvan türünün yanı sıra büyük kediler olarak adlandırılan aslan , çita ve leopar popülasyonuna da sahip. Öğle yemeğimizi safari sırasında piknik şeklinde alacağız. Safarimizin bitiminde lodge’mize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgemizde.

6.GÜN  SERENGETİ NATİONAL PARK – ZANZİBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hint Okyanusu’nun muhteşem sahilleri ile ünlü adası Zanzibar’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Stone Town turu için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan 150 yıllık şehrin dar sokaklarını ve burada bulunan Fredy Mercury’nin evini görme imkanına sahip olacağız. Zanzibar’ın merkezinde geçireceğimiz serbest zamanın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN  ZANZİBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN  ZANZİBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

9.GÜN  ZANZİBAR - İSTANBUL

Sabaha karşı havalimanına transfer.. Türk Havayolları ile  İstanbul’a hareket.İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


 


  FİYATA DAHİL HİZMETLER

 


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

TANZANYA & ZANZİBAR TURU için rezervasyon

Bilgileri Eksiksiz doldurunuz...

Ek olarak istedikleriniz?

İptal

Henüz bir yorum yapılmadı